Magazín, Zprávy od vody

CT Maju kule Carpsonbaits

CB CUP podzim 1.-3. 11. 2019 Nikoliv jako tým,  ale jako soupeři si to rozdáme na tomto závodě jednotlivců na krásném Borovinském rybníku v Třebíči, kde se budeme snažit přelstít […]

CB CUP podzim 1.-3. 11. 2019

Nikoliv jako tým,  ale jako soupeři si to rozdáme na tomto závodě jednotlivců na krásném Borovinském rybníku v Třebíči, kde se budeme snažit přelstít 3 nejtěžší kapry.
Losuji si lovné místo číslo 4 a Michal tahá z osudí místo hned vedle a bude sedět na trojce.
Za tu dobu, co spolu chytáme, máme oba už dost podobnou rutinu. Najít něco zajímavého na dně,  pozorovat hladinu a snažit se rybu vystopovat. Zakrmit, nahodit a pak už jen čekat. Spomb a marker jsou naši velcí kamarádi a bez nich si to už nedokážu představit.

Bohužel, celý den a noc jsme oba bez kontaktu a trochu měníme taktiku.  Michal nakonec v sobotu odpoledne přichází rybám na chuť a tahá prvního bodovaného kapra. Do konce je daleko, na celém rybníku se toho moc netahá a každá ryba má cenu zlata. Do večera se Michalovi daří naplnit potřebné 3 bodované ryby a usazuje se na průběžné druhé místo. Moje hlásiče stále mlčí, tak doufám,  že to brzo vyjede. Michal celou noc tahá ryby do podložky,  ale ani jedna na přepis. Na první příčku mu schází pouhých 600 gramů. Hodinku před koncem se mi rozezní příposlech v kapse a běžím k prutům. Krásná,  ukázková jízda. Ryba zajíždí do vázky a ukazuje, kdo je tu doma. Vlasec nechávám povolený a doufám,  že se sama vysvobodí.

Po chvilce navíjím a mám pocit,  že ke břehu táhnu onu větev, do které mi ryba zajela. Kousek od břehu se mi prohne prut,  ryba je stále na háčku a začíná boj. Super souboj okolo mola vyhrávám a na podložku pokládám krásného lysce s váhou 12,83 kg. Tenhle pupík je zatím nejtěžší rybou závodu a já se usazuji na 4. průběžné místo. Koukám, Michal taky tahá a vypadá to na pěkný kousek. Bohužel je to jeden ze tří jeseterů, co zde plavou. Do konce se už nic na celé vodě neděje. Bohužel jsme rybám přišli na chuť trochu pozdě. Jen se nám potvrdilo, že rybu je třeba najít a pak věřit v to, na co chytám. Jednoznačně v tomto období je jasná volba na panáčka CB3 s plovkou banán-ananas a pořádně obalit v těstě. Michal vybojoval krásné 2. místo a já si udržel nejtěžší rybu závodu a bramborové umístění.
Za několik dní se tady opět sejdeme, teď už konečně jako tým, na CB WINTER CUP dvojic. Kde snad neuděláme ostudu a popereme se o dobré umístění.

Za CT Maju kule Carpsonbaits
Mirek

 Přečteno: 244x
1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Vaše komentáře