Magazín, Zprávy od vody

CT Maju kule Carpsonbaits

CB Winter CUP 29. 11. – 1. 12. 2019 V pátek ráno se scházím spolu se všemi závodníky na Borovinském rybníku v Třebíči. Předpověď počasí hlásí,  že tohle bude opravdu […]

CB Winter CUP 29. 11. – 1. 12. 2019

V pátek ráno se scházím spolu se všemi závodníky na Borovinském rybníku v Třebíči. Předpověď počasí hlásí,  že tohle bude opravdu winter cup jak se patří.
Michal, bohužel, skrz pracovní vytíženost dorazí až někdy večer. Celý start bude na mě. Losuji lovné místo č. 1, dobré místo hned u hráze. Krmení a nástrahu volím co nejatraktivnější pro tohle období. Krmím kombinací method mixu, partiklem a drceným boiliem CB1 a CB3. Pod háček vsázím na chod-rig s pop-up ananas-banán od carpsonbaits. Přitom všem chystání je člověk rád,  že se aspoň trochu zahřeje a hned po startu mám všechny pruty ve vodě. Vůbec nečekám,  že to bude závod plný zdolávání a vážení metráků ryb. Každá ryba bude mít cenu zlata.

3 hodiny po startu se rozjíždí levý prut. Žádný velký boj se nekoná a o to větší překvapení je,  když podebírám nádherného šupináče 12+. Start z říše snů a první ryba závodu je naše. Za hodinku přichází další jízda a zapisuji další bodovanou rybu 6+. Začíná přituhovat,  vařím další kávu a netrpělivě vyhlížím parťáka. Dokrmuji, ať je vše nachystané na přicházející večer. Nic se nesmí podcenit.
Třikrát sláva. Michal před desátou večer přijíždí k vodě. Hned si chystá cajky a vsází na stejnou nástrahu jako já. Prut se mi rozjíždí do třetice a podebíráme dorostence s váhou lehce přes 5 kg. I tak je to naše třetí bodovaná ryba a máme splněno. Vtipkuji, že mám odmakané a Michal může jen přepisovat.
Noc byla klidná a naše nekonečné debaty o rybařině nenarušuje žádný záběr. V 6 ráno tahá Michala ze spacáku pomalá jízda a v podložce se tetelí krásný lysec 10+, parádní přepis naší nejlehčí ryby. Do spacáku se nevracíme,  trošku přisypeme do krmného místa a vaříme kávu na zahřátí.

Další hrčák na samotnou plovku ananas-banán a další přepis s kaprem 8+. Když kapříka pouštíme na svobodu,  rozjede se Michalovi znovu cívka navijáku. Podle tahu a souboje věříme,  že na konci je pěkná „maminka“. Podebírám krásného lysce,  který těsně míjí 14 kg. Radostných 13,95 kg dokonce vykouzlí Michalovi úsměv při focení. Tohle je až do konce náš poslední přepis. Začíná pěkně přituhovat. Pruty,  podběrák a všechno vybavení pomalu pokrývá námraza a u břehu se začíná objevovat led. Krásných 8 stupňů pod nulou. Nejenom nám,  ale i rybám je pravděpodobně chladno a do konce závodu se na celé vodě nechytne už ani jedna bodovaná ryba.

Můžeme slavit, zaslouženě bereme 1. místo a taky jsme udrželi nejtěžší rybu závodu. Lepší ukončení závodní sezóny si nemůžeme přát a pomalu spřádáme plány na sezónu nadcházející.

Za CT Maju kule Carpsonbaits

Mirek a MichalPřečteno: 375x
1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (3 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Vaše komentáře