Aktuálně

Na jihu čech začaly výlovy

Výlovy na Táborsku už začaly. Štičí líheň Esox slovila rybník Naděje na Veselsku, sedmého října se rybáři přesunou na Rytíř v Hlavatcích, devátého pak na návesní rybník v Želči a […]

Výlovy na Táborsku už začaly. Štičí líheň Esox slovila rybník Naděje na Veselsku, sedmého října se rybáři přesunou na Rytíř v Hlavatcích, devátého pak na návesní rybník v Želči a následovat budou rybníky v okolí Hlavatců. Každoročně se velké návštěvě lidí těší výlov Košína.

„Košín na podzim lovit nebudeme, je v něm velikonoční násada, takže ho slovíme až ve velikonočním čase,“ vysvětlil Táborskému deníku Oldřich Pecha, ředitel Štičí líhně Esox, do jejíž správy rybník spadá. Doufá, že podzimní úroda bude obdobná jako loni, a také cena kapra by měla zůstat stejná.

S cenami zatím nespěchá ani Josef Malecha z Rybářství Třeboň. „Určí je až výsledek podzimních výlovů na konci listopadu. Úrodu čekáme průměrnou, byť ji ovlivňovaly dvě věci: povodně v červnu a následný nedostatek vody. Chybělo dokonce asi třicet procent, až nyní napršely,“ říká.

Na Táborsku sloví rybník Starý v Soběslavi (3. – 4. 11.), Třebejský na Mladovožicku (4. 11.) a plánský Hejtman (6. 11.).
U Rybářství Josef Vaněk slovili rybník Chalupský a koncem října přijde na řadu rybník v Balkově Lhotě. „Máme tu 170 hektarů rybníků, ale tyto dva jsou asi největší. Přesné datum výlovu v Balkově Lhotě ještě ale nevím, uvidíme podle počasí a odbytu, protože tam máme spíše exportní ryby,“ sdělil majitel firmy. Na hrázi bude prodávat kapry, amury i líny.

Zdroj: Rybářský týdeník 35/2014Přečteno: 649x
1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...

Vaše komentáře