Aktuálně

Přidejte se k čištění břehů

Pokud vám nejsou lhostejná špinavá okolí vodních toků a rádi byste přispěli k jejich čistotě, máte jedinečnou možnost. Povodí Moravy vyzvalo dobrovolníky, aby se zapojili do úklidu břehů moravských řek.

„Péče o vodu a vodní toky sice patří k naší každodenní činnosti, nicméně stále hledáme další možnosti, jak ukázat, že starat se o přírodu má smysl,“ uvedl generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský.

Na projektu s názvem „My pro vodu – voda pro nás“ se kromě státního podniku podílí ochránci přírody, školy a zástupci různých zájmových sdružení. Celkem by se měly vyčistit desítky kilometrů břehů v Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském kraji a na Vysočině.

Sběr odpadků letos začne 27. března čištěním Hloučely u Plumlova. “Na místě bude po zimě uklízet i management podniku, který se rozhodl jít příkladem nejen svým zaměstnancům, ale především široké veřejnosti,” doplnila mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková s tím, že jako další termíny čištění jsou stanoveny 29. březen a 5. duben.

Povodí Moravy poskytne všem účastníkům potřebné materiální vybavení – pytle na odpadky a rukavice. Také se postará se o odvoz sesbíraného odpadu, zajistí občerstvení a školám může jako poděkování nabídnout zdarma exkurzi na některém ze svých vodních děl.

Státní podnik by prvním ročníkem této akce chtělo vytvořit každoroční tradici, do které se zapojí stovky dobrovolníků.

Více na: jentodobre.czPřečteno: 88x
1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...

Vaše komentáře