Aktuálně

V Týně nad Vltavou zasahovali hasiči

Ve čtvrtek 16. ledna pět minut po 11. hodině přijalo Operační středisko Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje informaci o úniku neznámé látky do řeky Vltavy v Týně nad Vltavou. Operační […]

Ve čtvrtek 16. ledna pět minut po 11. hodině přijalo Operační středisko Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje informaci o úniku neznámé látky do řeky Vltavy v Týně nad Vltavou.

Operační důstojníci vyslali k zásahu osádky dvou zásahových automobilů profesionálních hasičů. Průzkum, který hasiči na místě provedli, ukázal, že z kanalizace vedoucí z objektu bývalých kasáren vytékají do řeky ropné látky.

Velitel zásahu rozhodl o instalaci jedné norné stěny, a to přímo v místě vyústění kanalizace do Vltavy. Poté si vyžádal posilovou jednotku Sdružení dobrovolných hasičů obce Týn nad Vltavou, která se na místo zásahu dostavila včetně lodě, a jednotku profesionálních hasičů HZSP ČEZ, a. s. Temelín, která disponuje dalšími nornými stěnami.

Druhou nornou stěnu všechny zasahující jednotky společně instalovaly přímo v Týně nad Vltavou u Starého mostu v Nádražní ulici, kde byla nalezena také jedna kanálová výpusť s unikající ropnou látkou – další pak přibližně kilometr po proudu řeky u čističky odpadních vod, a to v celé šíři toku.

Více na: novinky.cz                                                                                            foto:  HZS Jihočeského krajePřečteno: 160x
1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...

Vaše komentáře