Magazín

Rohlíkáče

Slyšeli jste už o této v poslední době velmi žádané nástraze? Ptali jste se na ní v obchodě? Jestli ano, tak jste jistě zjistili, že těch několik rohlíkových kuliček se […]

Slyšeli jste už o této v poslední době velmi žádané nástraze? Ptali jste se na ní v obchodě? Jestli ano, tak jste jistě zjistili, že těch několik rohlíkových kuliček se prodává za skoro nehorázné ceny (až 60Kč za krabičku). My si je však můžeme vyrobit doma, úplně sami a za cenu asi tak 10 Kč. Kromě nízké ceny má boilie dělané doma ještě jednu nespornou výhodu. Můžete si totiž vyrobit kuličky v libovolné příchuti a nejste tak omezováni tím, jaké příchutě zrovna mají v obchodě.

Takže co budete potřebovat?

kleště na rohlík (nebo něco jiného čím dokážete vymačkat z rohlíku kuličky), jehlu , bavlnku, nějakou příchuť (třeba práškový posilovač, nebo nějaké koření), něco, v čem napaříte rohlík a trochu trpělivosti

Jak postupovat?

V první řadě napaříte rohlík, který po napaření slisujete mezi dvěma kuchyňskými prkénky. Poté z rohlíku vykrájíte kuličky požadovaného průměru, které pomocí jehly navléknete na bavlnku. A teď, když jsou všechny kuličky navlečené, přichází nejhorší a nejzdlouhavější část výroby. Teď musíte kolem každé kuličky uvázat bavlnku. Dělá se to tak, že z rohlíkového řetězu, který máte na bavlnce si posunete vždy jednu kuličku ke konci bavlnky, uvážete pevně (musíte trochu zatáhnout, aby provázek přilnul ke kuličce) kolem kuličky na uzlík a odstřihnete. Když už máte takto hotové všechny, zbývá jen zvolit vhodnou příchuť.

K mým nejoblíbenějším patří perník. Dáte kuličky do krabičky a potom zasypete perníkovým kořením. Musíte řádně protřepat, aby se všechny kuličky obalily. Teď už zbývá jen vysušení. Zde máte několik možností. Když boilie vyrábíte v zimě, stačí dát otevřenou krabičku na topení a počkat, až všechny kuličky pořádně vyschnou. Můžete je sušit i v mikrovlnné troubě, kde ale hrozí nebezpečí, že je spálíte. Musíte prostě vychytat ten správný čas, po který je třeba je sušit. Já osobně je suším pod lampičkou, kterou dám asi tak 5–10cm nad krabičku a nechám 1–2 hodiny svítit. Po vysušení boilie ztvrdne a je připraveno k použití. Ve vodě pak takto připravené boilie vydrží až 3 hodiny.

Postup v obrázcích
1. napaříme rohlík
1. napaříme rohlík
2. kleštěmi vymačkáme kuličky
2. kleštěmi vymačkáme kuličky
3. navlékneme je na šňůrku
3. navlékneme je na šňůrku
4. každou kuličku přisuneme na konec bavlnky zavážeme jí kolem kuličky na uzlík
4. každou kuličku přisuneme na konec bavlnky zavážeme jí kolem kuličky na uzlík
5. přebytečné konce odstříhneme
5. přebytečné konce odstříhneme
6. vložíme kuličku do krabičky s příchutí, protřepeme a necháme dobře vyschnout (boilie MUSÍ ztvrdnout), jinak se zapří a zplesniví!
6. vložíme kuličku do krabičky s příchutí
7. nastražení na háček
7. nastražení na háček

-převzato-

Rohlíkové boilies snadno, rychle a levně – LovKapra.com.Přečteno: 631x
1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...

Vaše komentáře