Magazín

Signalizátory záběru s bezdrátovým příposlechem DOC 3+1

Zařazení: Elektronika, DOC Fishing Určeno pro: kaprařina Signalizátor Signalizátor je vysoký 95 mm (se šroubem 110 mm), široký 54 mm a hluboký 40 mm. Upevňovací šroub hlásiče je mosazný s […]

Zařazení: Elektronika, DOC Fishing
Určeno pro: kaprařina

Signalizátor

Signalizátor je vysoký 95 mm (se šroubem 110 mm), široký 54 mm a hluboký 40 mm. Upevňovací šroub hlásiče je mosazný s dotahovací maticí a gumovým kroužkem. Po povolení matice se šroub trochu viklá, takže bych matku určitě nechával dotaženou u hlásiče. Hlásič má klasický tvar, ale díky svým rozměrům (především hloubce) působí robustně. Vidlice je sice vcelku mělká, ale má zajímavý kruhový tvar, který prut dobře drží. Ve vidlici jsou dva malé gumové polštářky, které brání posunu prutu. Na rozměru vidlice je znát, že se jedná o nově navržený hlásič, protože se do něj vejdou pruty s maximálním průměrem blanku do 16 mm, což může být pro starší děličky nebo teleskopy problém. Povrch signalizátoru je černý a pogumovaný, takže se neleskne. Na přední straně je nalepená fólie imitující uhlíková vlákna.

Jedná se o digitální signalizátor, který má čtyři ovládací tlačítka, z toho jedno podsvícené. Trojice hlavních tlačítek slouží k nastavení tónu, citlivosti, hlasitosti a k zapínání/vypínání. Tón, citlivost i hlasitost se dají nastavit v osmi úrovních. Nejnižší úroveň hlasitosti je takzvané tiché zvonění, kdy hlásič nevydává žádný zvuk, jen bliká a svítí. Úroveň všech těchto nastavení se zobrazuje na diodovém panelu. Dobré, i když dnes už standardní, je zvukové rozlišení zpětného záběru (padáku). To je velmi zřetelné, takže se nelze zmýlit. Pokud je zapnutý i diodový panel, zobrazí se směr záběru i na něm.

Čtvrté tlačítko, to podsvícené, slouží k nastavení světelných režimů diod. Diod je na signalizátoru hned několik. První je v podsvíceném tlačítku (slouží jako poziční, nebo záběrová). Druhá je malá bílá dioda nad tímto tlačítkem, která slouží jako paměťová. Během záběru bliká a poté svítí ještě asi 20 vteřin. Dále je na přední straně signalizátoru panel osmi diod, které během záběru blikají v jednom, nebo druhém směru podle typu záběru („jízda“, nebo „padák“). Dioda v tlačítku a panel osmi diod jsou ve stejné barvě (v této sadě jsou signalizátory s červenou, zelenou a modrou barvou diod). Svícení diod lze pomocí podsvíceného tlačítka nastavit do čtyř různých režimů. V prvním režimu svítí a bliká jen bílá paměťová dioda (ta funguje ve všech čtyřech režimech). Ve druhém se k paměťové diodě přidává panel osmi diod, který blikáním indikuje jízdu, nebo padák. Ve třetím režimu zapnete z bílé paměťové diody i barevnou záběrovou diodu umístěnou v tlačítku, která při záběru bliká. Ve čtvrtém režimu barevná dioda v tlačítku permanentně svítí jako poziční, nebo chcete-li noční světlo.

Na spodní straně hlásiče je zdířka pro 2,5mm JACK svíticího swingeru, který po připojení svítí a bliká a funguje jako paměťová dioda. To znamená, že po záběru je i v noci krásně vidět, v jaké poloze je swinger, ale nevybíjí se baterie zbytečným svícením po celou dobu připojení.

Příposlech

Příposlech je skoro stejně velký jako signalizátor, je vysoký 110 mm, široký 55 mm a hluboký 33 mm. Vzhledově je také podobný. Na přední straně má trojici tlačítek, které slouží k zapínání/vypínání, k nastavení hlasitosti a režimu. Dále jsou na přední straně čtyři diody na signalizaci záběru konkrétního signalizátoru (modrá, zelená, červená a žlutá, stejně jako signalizátory). Dále jsou tu tři diody, které zobrazují nastavený režim. 

Signalizátory záběru s bezdrátovým příposlechem DOC 3+1

Hlasitost se nastavuje prvním a třetím tlačítkem (prvním snižuje, třetím zvyšuje). Je-li nastavena nejnižší mez (úplné ticho), zapne se pouze vibrační zvonění. Prostředním tlačítkem se příposlech zapíná a mění se jím režim fungování příposlechu.

Celkem jsou možné tři režimy. První se spustí automaticky při zapnutí příposlechu a kontroluje komunikaci mezi hlásiči a příposlechem. Svítí první (zelená) a třetí (bílá) dioda a problikávají diody těch hlásičů, které mají kontakt s příposlechem. Stisknutím prostředního tlačítka přepnete na druhý režim, ve kterém trvale svítí druhá (červená) dioda. Při záběru se rozsvítí dioda příslušného hlásiče a bílá (paměťová) dioda. Paměťová dioda spolu s diodou příslušného hlásiče svítí ještě asi 20 vteřin po skončení záběru. Dalším stisknutím lze přepnout na třetí režim, který je skoro stejný, jen s tím rozdílem, že nesvítí trvale žádná dioda, což šetří baterie.

Sadu dostanete od prodejce už spárovanou, ale dá se snadno spárovat stisknutím tlačítka na zadní straně příposlechu a postupným záběrem na jednotlivých hlásičích. Velmi příjemný je přenos stejného zvuku z hlásiče na příposlech. Většina výrobců tuto možnost nenabízí, jsem si jistý jen jedním, který to umožňuje, a ten prodává jedny z nejdražších signalizátorů (jeden stojí více než celá tato sada). Když si totiž u každého hlásiče nastavíte jiný tón, poznáte podle zvuku, který z nich vysílá, a to i přes příposlech.

DOC FISHING SIGNALIZÁTORY ZÁBĚRU S PŘÍPOSLECHEM 3+1

Signalizátory záběru s bezdrátovým příposlechem DOC 3+1

Zhodnocení

Tato sada má mnoho funkcí, a dokud jsem si pořádně nepročetl návod, byl jsem z toho docela zmatený. Za jeden den jsem si ovšem ovládání bez problémů osvojil. Velmi příjemná je možnost výběru různých režimů svícení diod, díky které si můžete nastavit světelné efekty při záběru podle vlastních představ.
Design je vcelku povedený, ale zpracování zatím trochu pokulhává. Imitace uhlíkových vláken na přední straně vypadá dobře jen z větší dálky, ale když hlásič držíte v ruce, je znát, že se jedná jen o fólii, která navíc není na všech hlásičích nalepená úplně přesně.

Výdrž baterií hodnotit nemůžu, protože během testu se nevybily, i když jsem použil původní, podle návodu jen „zkušební“ baterie, které se pro trvalý provoz nedoporučují. Po technické stránce fungovalo vše tak, jak popisuje návod, jen jeden z hlásičů měl oproti ostatním trošku posunutý zvuk při stejném nastavení tónu. Výhodou u těchto hlásičů, ač se jedná o digitální (tlačítkové), je to, že po vypnutí a opětovném zapnutí si zachovají poslední nastavení, takže není třeba pokaždé ladit své oblíbené parametry. 

S ohledem na to, že se jedná o jednu z nejlevnějších sad signalizátorů s příposlechem, má velmi zdařilé skořepinové pouzdro se zipem, polstrované molitanem a s prostorem na náhradní baterie.

Recenzované zboží: DOC FISHING SIGNALIZÁTORY ZÁBĚRU S PŘÍPOSLECHEM 3+1
autor: Honza, Rybářské potřeby Na Soutoku, info@nasoutokushop.cz, http://www.nasoutokushop.czPřečteno: 1 483x
1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Vaše komentáře