Magazín

Zájezd k narozeninám přinesl rekordního kapra

Angličan Keith Williams dostal ke svým 56. narozeninám jako dárek zájezd do rybářského resortu v Thajsku, ani ve snu ho nenapadlo, že tam pokoří světový rekord. Ze sladkovodního jezera se […]

Angličan Keith Williams dostal ke svým 56. narozeninám jako dárek zájezd do rybářského resortu v Thajsku, ani ve snu ho nenapadlo, že tam pokoří světový rekord. Ze sladkovodního jezera se mu tam minulý týden podařilo vytáhnout šedesátikilogramového siamského kapra. Tedy konkrétně Veleparmu Thajskou (Catlocarpio siamensis). Podle majitele rezortu Stuart Gillham (na snímku se šťastným rybářem) Keith Williams už ráno cítil v kostech, že ho čeká nějaký skvělý úlovek, alespoň to řekl manželce. To ale nečekal, že bude 25 minut bojovat s rybou vážící 132 liber, tedy kolem 60 kilogramů, což je hmotnost dospělého člověka.

Angličan tak pokořil světový rekord, který dosud činil 53 kilogramů, musí ho ale ještě oficiálně uznat mezinárodní asociace evidující rekordní úlovky sportovních rybářů lovících metodou „chyť a pusť“ International Game Fish Association.

ZdrojPřečteno: 684x
1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Vaše komentáře