Magazín, Zprávy od vody

CT Maju kule Carpsonbaits

Adošov 21.-23. 6. 2019 Červen máme s Michalem bez závodů a po zjištění, že nám oběma vychází stejný víkend bez povinností. Rozjíždíme plánování, kam zajedeme nahodit. Hledáme vodu, kde bude […]

Adošov 21.-23. 6. 2019

Červen máme s Michalem bez závodů a po zjištění, že nám oběma vychází stejný víkend bez povinností. Rozjíždíme plánování, kam zajedeme nahodit. Hledáme vodu, kde bude klid a málo lidí. Po pár hodinách usilovného hledání, narážíme na stránky revíru Adošov. Pecka na první pohled. Les, padlé stromy ve vodě, samá vázka, pár lovných míst a podle fotek, co jsme dohledali, tak i krásné ryby. Výzva jak má být.
V pátek po poledni přijíždíme na Adošov. Sedáme na dvojku. Vybíram si místo vpravo, průplav směrem k jedničce a protože žádní sousedé tenhle víkend nemají dorazit, tak Michal má nalevo celou vodu sám pro sebe.
Nafukujeme člun, chystáme krmení a pruty na zavezení, ať je vše co nejdříve ve vodě. Po nějakém čase pádlování a hledání těch správných míst k položení, jsou všechny montáže na svém místě. Pod háček vsázíme na naše oblibené návnady CB2 a CB3 od CarpsonBaits, tentokrát ve 24mm průměru, pěkně dvě pod sebe a pořádně obalit v těstě. Když to má přijít, tak ať tam je nějaké prasátko. Podvečer přichází první jízda. Jedeme na vodu. Na konci se nám ukazuje krásný amur, bojuje jak o život, obtáčí vlasec kolem staré týčovky, která je pokryta škebličkami a osvobozuje rybu zpět do svého světa.
První kontakt, i když bez ryby v podložce, potěšil. Máme se od čeho odpíchnout. Pivko, destilát ze švestky a pohoda s parťákem u krásné vody. Idylka. Po půlnoci si Michal potěžkává prvního adošovského kapra v podložce. Po hodince je tady další záběr a po chvilce další. Našli jsme super místo a snažíme se z něho vydolovat co to půjde, nakonec do pěti do rána máme na kontě čtyři zdolané kapry. Přes den se mi ze zátoky daří po krasných soubojích zdolat amura. Konečně i já se dočkávám svého prvního adošovského kapra, krásný zlatý šupináč. Záběry máme, ale voda je poseta překážkami a místní šupinatí obyvatelé přesně ví, kam mají zamířit. O hodně ryb přicházíme ve vázkách, a proto si každé zdolané ryby moc vážíme. Druhá noc byla o poznání slabší. Pruty v noci mlčí a jen nad ránem přichází jízda, kde na konci přetahování o vlasec si potěžkávám místního sportovce.
Žádný mohykán za víkend nedorazil, ale rádi se tady opět ukážeme a poměříme sily s místní vodou a domorodci co vní plavou.

Za tým Maju kule Carpsonbaits Mirek a MichalPřečteno: 613x
1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Loading...

Vaše komentáře